Czyszczenie trudno dostępnych miejsc Twojego samochodu

Bądź na bieżąco z poradami

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc Twojego samochodu

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc Twojego samochodu

24 cze 2019


Dokładne umycie całego auta wcale nie gwarantuje, że samochód jest wszędzie dobrze wysprzątany. Istnieje wiele zakamarków oraz punktów, które nie łatwo jest wyczyścić standardowymi metodami, lecz wymagają one zastosowania szczególnych środków. Do tego rodzaju miejsc zalicza się podwozie, nadkola, felgi, czy samo wnętrze pojazdu. Dzięki odpowiedniej technice oraz specjalistycznym preparatom nie sprawi to jednak problemu.

Skuteczne wyczyszczenie całego pojazdu

Podczas ogólnego mycia naszego auta warto zwrócić uwagę na zakamarki, które są nie do końca widoczne na pierwszy rzut oka. Ich prawidłowe umycie jest bardzo ważne, jednak nie wszystkie miejsca w samochodzie da się wyczyścić standardowymi metodami.

Jednymi z bardziej newralgicznych punktów są z pewnością felgi oraz punkty w okolicach kół. Trafiają w nie nie tylko drobinki asfaltu, ale również metale ciężkie ze ścieranych hamulców, co sprawia, że nie da się usunąć zwykłą lancą wysokociśnieniową. Należy użyć do tego specjalnych preparatów chemicznych gwarantujących prawidłowe oczyszczenie felg. Popularne są w tej dziedzinie środki typu krwawa felga, które swoją aktywną pianą dokładnie wskazują, gdzie te niechciane drobiny się znajdują, zmieniając w tym miejscu swój kolor na fioletowy lub czerwony. Dzięki temu samo ich usunięcie (np. przy pomocy pędzla detailingowego) staje się o wiele prostsze.

 

Mycie felg w samochodzie.

Warto stosować profesjonalne kosmetyki do czyszczenia felg - często ułatwiają pozbywanie się osadu. 

 

Dbanie o auto oraz detailing

Dokładne umycie każdego fragmentu w aucie może dać sporą satysfakcję z późniejszego użytkowania, o ile jesteśmy osobami zwracającymi uwagę na detale. Ma ono jednak również spore znaczenie w przypadku całościowego dbania o karoserię, gdyż rdza lub innego rodzaju niechciane korozje zawsze mają swój początek w małych ogniskach, z których później rozprzestrzeniają się na resztę pojazdu.

Ważnym elementem czyszczenia jest również mycie podwozia, zwłaszcza po zimie. Na tym fragmencie często osadza się żrąca sól drogowa, która może powodować różnego rodzaju korozje i uszkodzenia w podłodze oraz od spodu samochodu. Dobrze jest ją usunąć chociażby zwykłym, regularnym myciem ciśnieniowym, które i tak da satysfakcjonujący efekt.

Elementy, takie jak lusterka oraz szyby dobrze wyczyścić szmatką z mikrofibry, gwarantującą brak smug oraz zacieków. Nie tylko zwiększa to widoczność, lecz również walory estetyczne. Na szyby można zaaplikować powłokę, tzw. niewidzialną wycieraczkę, która znacznie zwiększa komfort podczas jazdy w deszczu.

Nie wahaj się używać ściereczki i ręcznie usuwać brud

W przypadku wielu zabrudzeń niemożliwe będzie ich całkowite doczyszczenie tylko fprzy pomocy myjki ciśnieniowej. Warto więc użyć szmatki lub gąbki, którą dokładnie domyjemy wszystkie trudno dostępne miejsca, lub brud, który nie chce łatwo zejść. Również dokładne wysprzątanie wnętrza pojazdu nie jest możliwe bez użycia tych akcesoriów. Wobec tego nie ma czego się bać – ręczne mycie jest często najefektowniejsze!

Mycie szczotką z aktywną pianą

Ogólnie korzystanie ze szczotek, które wydobywają z siebie aktywną pianę do umycia samochodu daje wymierny efekt. Jest z nimi podobnie jak z myjniami automatycznymi. Włosie oraz same szczotki mogą być czyste, ale nie muszą. Na ich powierzchni osadzają się drobiny piachu oraz kamyczków po poprzednich użytkownikach. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku szczotek do ogólnego użytku, dostępnych na myjniach bezdotykowych. Wielu kierowców bowiem używa ich do mycia kół oraz felg w swoich pojazdach. Zamiast więc porządnie umyć nasze auto, sporo ryzykujemy zarysowaniem jego karoserii.

 

Powrót